Novinky

MECAWEL uspěl ve světové konkurenci !
26.10.2016

Koncern DÜRR AG podruhé rozděloval ceny svým dodavatelům

Bietigheim-Bissingen, 26.října 2016 – Koncern Dürr AG vyznamenal podruhé své nejlepší dodavatele cenou Dürr Supplier Award. Mezi nominovanými byly vedle dodavatelů firmy Dürr a dceřinné společnosti Schenck RoTec také poprvé dodavatelé firmy Homag Group, která byla do koncernu začleněna v r.2014. Slavnostní předání cen proběhlo 24.10.2016 jako jeden z bodů programu setkání dodavatelů u příležitosti Týdne otevřených dveří firmy. Výrobce strojů a výrobních zařízení oceňuje partnery, kteří svými inovacemi a kvalitou svých výrobků, jakož i spolehlivostí dodávek a cenovou stabilitou významně přispívají k udržitelnému úspěchu koncernu na celosvětovém trhu.

Oceněnými v jednotlivých kategoriích byli: MECAWEL spol. s r.o., Minimax GmbH & Co. KG a Keba AG.

 

"Klademe vysoké nároky na naše dodavatele, protože oni jsou součástí našeho úspěchu u našich zákazníků. Uctivá a rovnocenná spolupráce je pro nás přitom velmi důležitá, "řekl Ralph Heuwing, CFO Dürr AG, který je členem představenstva zodpovědným za nákup. "Jako společnost orientovaná na růst, potřebujeme spolehlivé partnery, kteří nás podporují v našem globálním podnikání. Udělením Dürr Supplier Award, chceme zdůraznit vazby se strategicky významnými dodavateli a poděkovat jim za dobrou spolupráci. "

Dürr Supplier Award byla udělena v kategoriích "Kvalita a spolehlivost", "Inovace a technologie" a "Globální partner". Nominováno bylo 32 nejlepších dodavatelů. Mnozí z nich se již zúčastnili prvního předávání cen v roce 2014.

Nominace vycházela na jedné straně z hodnocení dodavatelů v uplynulých letech, přičemž k hodnotícím kritériím patřily inovace, kvalita, servis a spolehlivost dodávek. Na druhé straně koncern Dürr vytvořil specifická hodnotící kritéria pro každou jednotlivou kategorii ocenění, například inovativních vylepšení výrobku, vůdcovská role na poli technologií nebo kontinuální optimalizace nákladů jednotlivých dodavatelů. Na tomto základě rozhodly meziresortní týmy z oblastí, jako je nákup, řízení projektů a výzkumu a vývoj, kterým dodavatelům budou ceny uděleny.

 

O vítězích:

Cenou "Kvalita a spolehlivost" byla vyznamenána MECAWEL spol. s r.o. Největší dodavatel HOMAG Group se již 25 let stará o spolehlivé dodávky dílů, agregátů a kompletních strojů. Proto je společnost z Nekoře (Česká republika) jedním z nejdůležitějších partnerů dceřiné společnosti koncernu Dürr.

V kategorii "Inovace a technologie" obdržela cenu KEBA AG. Firma z Linze (Rakousko) podporuje Dürr jako inovativní partner vyvíjející výkonnou řídicí techniku pro novou generaci robotů.

Držitelem ceny "Globální partner" se stala Minimax GmbH & Co. z Bad Oldesloe (Německo). Celosvětově působící dodavatel protipožárních systémů pro lakovny a budovy splňuje mezinárodních požadavky Dürr vynikajícím způsobem.

Dürr AG je světově vedoucí výrobce strojů a výrobních zařízení s jasným důrazem na automatizaci. Výrobky, systémy a služby koncernu umožňují realizovat vysoce efektivní výrobní procesy v různých průmyslových odvětvích. Kromě automobilového průmyslu obsluhuje Dürr také další odvětví, jako je strojírenský, chemický a farmaceutický průmysl, a - od převzetí HOMAG Group AG v říjnu 2014 – i dřevozpracující průmysl. Dürr AG působí na 92 místech ve 28 zemích. V r. 2015 dosáhl koncern s téměř 15.000 zaměstnanci a ca. 10.000 dodavateli obrat 3,77 miliard € (cca. 100 miliard Kč).

Skupina je rozdělena do 5 divizí :

  • Systémy pro lakování a finální montáž : lakovací a montážní linky pro automobilový průmysl
  • Aplikační technologie : robotické technologie pro automatické nanášení barev, tmelů a lepidel
  • Měřící a procesní systémy : stroje pro vyvažování rotačních součástí, čistící zařízení, montážní, testovací a plnící technika
  • Systémy čistých technologií : technologie pro čištění odpadního vzduchu a pro zlepšení využití energie
  • Dřevoobráběcí stroje a systémy : stroje a zařízení pro dřevozpracující průmysl

 

 

Kontaktní  údaje:

MECAWEL spol. s r.o.

Nekoř 281, CZ - 561 61 NEKOŘ

DIČ (UST-IDNr.): CZ46506713
+420 465 523 119

+420 465 523 123 (fax)

www.mecawel.cz

mecawel@mecawel.cz

Jak nás najít?